analüüsi vastus 01.08.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere taas,

aitäh teile vastuse eest 21.07 (sõlm kilpnäärmes).
Sain nüüd analüüsi vastuse ja hullu tõesti ei olnud, pahaloomulisust see ei näidanud.
Kuid ega inimese hirmud ju ei lõppe, kas ikka vastus ei valetanud, äkki peaks tegema kordusanalüüsid? Seda enam, et sõlm pidi olema selline rahutu.
Kas võib see siis aja jooksul ikkagi muutuda pahaloomuliseks?
Sõlm ise oli päris suur 1,9x1,9x0,9 cm ja isoehhogeenne.
Analüüsi ei võetud ultraheli all, kas võis ka nõel sattuda mujale, vedelik oli selline verine, isegi endokrinoloogi õde ütles, et kas ei peaks sealt puhast vedelikku tulema. Mida arvate teie? Sõlm ise paikneb tegelikult täiesti nähtaval kohal kaela peal.
Arstiga saan kokku, et arutada operatsiooni, kindlasti tuleb see opereerida plaanilises korras.
Kas sellega on kiire?

Olen 25 a.

Suured tänud teile veelkord selle töö eest, mida siin teete.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui tsütoloogilise uuringu vastus oli healoomuline, võite rahuneda. Verelisand preparaadis on normaalne ja ultraheli kontrolli all võetud proov on piisavalt täpselt võetud õigest kohast. Healoomuline sõlm tavaliselt pahaloomuliseks ei muutu, kuid kui olete sõlme pärast murelik ja sõlm kaelal lausa näha on, oleks tõepoolest parem see operatiivselt eemaldada. Kiirustama sellega ei pea ja lõikus võib toimuda Teile sobival ajal plaanilises korras.
Kui plaanite lõikust, pole enne operatsiooni korduvaid uuringuid teha vaja. Operatsiooni ajal eemaldatud kude uuritakse hiljem tähelepanelikult läbi (histoloogia) ja antakse pahaloomulisuse suhtes ammendav vastus.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.