kas tegu on hormoonhäiretega? 25.07.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Ei tea kas on õige koht aga küsin siiski.
Alates eelmise aasta oktoobrist on päevade vahe järjest suuremaks jäänud, praeguseks juba üle 50 päeva ja hakanud veel pole. Alates sellest ajast on kaal ka tõusnud üle 15 kg, söön ja liigun nagu ennegi. Päevad on käinud koguaeg ebaregulaarselt - 35 päeva tagant, aga nüüd asi juba päris hull. Kas võib tegu olla hormoonhäiretega, millise arsti juurde pöörduma peaksin, milliseid analüüse või teste tegema? Järgmine ndl lähen küll günekoloogi juurde, aga kuna väike maakoht siis ei usalda hästi me arste ja tahaksin ennast ennem asjaga rohkem kurssi viia. Või peaks perearstilt saatekirja küsima nt endokrinoloogi juurde? Ootan väga Teie vastust ja arvamust.

Triinu, 25a.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan alustada günekoloogi juurest (nagu Teil plaanis ongi). Rääkige talle ka suurenevast kehakaalust. Vajadusel saab ka tema Teid endokrinoloogi juurde suunata.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.