kas muretsemiseks on põhjust? 17.07.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Juhuslikult oma 10 aastasele lapsele tehtud vere suhkrusisalduse analüüs andis tulemuseks 6,9.See oli õhtul ja laps oli just söönud,lõpuks veel suhkruga kohvi ja kooki .Muid diabeedi tundemärke pole märganud,janu normaalne,igati rõõmus,elav ja normaalkaalus laps.On selline näit veel normaalne või peaksime pöörduma arsti poole?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõenäoliselt pole muretsemiseks põhjust. Igaks juhuks võiks siiski määrata korra veresuhkrut ka hommikul tühja kõhuga.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.