jalgade ja käte suremine 08.06.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere,
kas jalgade ja käte suremine võib olla põhjustatud diabeedist?
murelik

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kas olete suhkuhaige? Kui palju aastaid olete põdenud? Kui olete diabeetik ja haige juba aastaid, võib käte-jalgade suremise põhjuseks olla diabeetiline närvikahjustus, käte puhul ka nn. tunnelisündroom (mis küll otseselt ei seostu suhkurtõvega, kuid mida esineb suhkruhaigetel sagedamini kui tervetel). Rääkide oma murest Teid ravivale perearstile või endokrinoloogile.
Kui Te suhkruhaige ei ole, ei oska ma Teie vaevustele põhjust leida. Suhkurtõbi selliselt ennast küll ei avalda. Soovitan nõu küsida perearsti käest.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.