Kilpnäärne probleemid 17.05.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 35aastane naine ja olen käinud kilpnäärne probleemidega kontrollis dr Kerge juures. Kontrollis olen käinud, kuna minu emal on olnud kilpnäärme sõlmed ning aeg-ajalt on sealt eemaldatud ka sekreeti ning olen tundnud aeg-ajalt suur väsimust. Samuti on esinenud ägedaid südamekloppimisi. Seni on olnud näitajad normi piires ning hormoonravimeid Dr. Kerge mulle välja kirjutanud ei ole.
Veebruari keskel katkes mul kolmas rasedus 10 nädalal ning kuna palavik püsis seejärel poolteist kuud, käisin jällegi kilpnäärme vereanalüüse andmas. Kõik oli normi piires ja palavik on samuti tänaseks kadunud.
Kaks nädalat tagasi tekkis aga väga tugev südame kloppimine ning ma minestasin tööjuures. Kuna sain sellest kiiresti üle, siis arsti ei kutsutud. Pärast seda intsidenti on olnud täielik jõuetus (aeg-ajalt ei jaksa kätki liigutada) ning kõrvad lähevad lukku, kui püsti tõusta. Perearst tegi EKG ja see näitas küll, et südame rütm on väga kiire, kuid muidu on kõik normis. Kas võib olla, et see nüüdne väsimus on siiski tingitud kilpnäärme probleemidest ja kas peaks uued analüüsid tegema? Perearst arvas, et kui kuu aega tagasi oli analüüs normis, siis ei ole selleks nüüd vajadust.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kuna Teil varem on kogu aeg kilpnäärme talitlus korras olnud, arvan minagi, et paari nädalaga siin olulist muutust ei teki. Halva enesetunde põhjusi tuleb otsida mujalt.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.