pidev kaalukõikumine 16.05.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Küsimus selline, et kui kehakaal pidevalt kõigub vahel isegi nädalas 2-3 kilo. Aeg-ajalt lähevad käed ka paiste. See probleem on juba üle poole aasta, kas oleks vajalik pöörduda eriarsti juurde? Vaadata üle toitumine vms. (Siinkohal mainiksin, et jälgin väga, mida söön (palju köögivilju ja puuvilju ning piimatooteid, väldin täiesti rasvaseid toite).

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Selline kehakaalu muutus on tõenäoliselt tingitud vedelikusisalduse muutusest kehas. Rasvkude nii kiiresti ei teki ega kao. Mingit endokriinhaigust küll kahtlustada ei oska. Perearstile võiks oma murest siiski rääkida, võib-olla oleksid vere- ja uriiniproov vajalikud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.