Kas peaksin minema arstile? 19.04.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Ma ei tea kas kilpnäärme haigused on pärilikud, aga meie perekonnas on seda esinenud nii vanavanematel, kui ka mu õel.
Aasta peale sünnitust olen hakkanud märkama selliseid kummalisi vaevusi - käed surevad vahest, jalad on õhtuti mõnikord paistes, neelata on kohati kehva, sest kaela alumises osas oleks nagu vorst ümber kaela keeratud. Nn. ülekaalu on mul peale sünnitust ainult kolme kilo jagu, nii et kaalu tõusu süüks ma seda ei ajaks.
Kuna muud vaevused tulevad ja lähevad, ega ole püsivad, siis ei teagi, kas minna kaela/kilpnääret kontrollima või ei.
Aitäh vastamise eest juba ette!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kontrollida ikka võib, mitmetel kilpnäärmehaigustel on tõepoolest pärilik eelsoodumus. Teie vaevused küll kindlalt kilpnäärmehaigusele ei viita. Kurtke muret perearstile, kes teeb esmased uuringud ja suunab vajadusel edasi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.