hormonaalne muutus? 11.04.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on taoline mure, et kord kuus (enamasti pärast menstruatsiooni) tekib mul meeleolu langus, iiveldus, isu puudus, lihased on nõrgalt krampis, peavalud, unehäired. Kuna on selline depressiivne meeleolu, tekivad nn sundmõtted jms. Millest see võib olla? See segab pärsi palju igapäevaelu elamist. Võtan vitamiine jms, kuid mingil hetkel (just sellisel postmenstruatiivsel perioodil)ründab selline must masendus + eelpool nimetatud kaebused. Mida peaksin tegeme või kuhu pöörduma. Olen juba perearsti piisavalt tüüdanud. Kas tõepoolest võib tegu olla hormonaalse kõikumisega? Kuidas sellest lahti saada? Ma olen alles 22 aastat vana. Kas östrogeeni taseme tõus võib sellist asja põhjustada? Enne menstruatsiooni ei ole mul mingeid kaebusi, tunnen end hästi
Aitäh

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks ei oska ma siin mingit head nõu anda. Soovitaksin konsulteerida kogenud günekoloogi ja vajadusel psühhiaatriga. Endokriinprobleemiga siin tegemist ei ole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.