Tselluliit. 05.03.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere lp. Doktor Ambos!

Vabandan ette kummalise küsimuse pärast,kuid mure on suur.
Jaanuaris tehti mulle radiojoodiravi, peale seda olen kaalus juurde võtnud 5-7 kilo. Oma raviarstilt kuulsin, et kaalutõus kuni 10 kilo on normaalne ja näitab tervenemist. olen lühike, 160cm ja 64 kilo on palju, eriti ,kui see peamiselt puusadele ja tagumikule on kogunenud.
Kuid murelikuks teeb samuti sellega kaasnev tseluliit, millest senini olen nagu pääsenud. Olen 26 aastane. Tean,et veel ei tohiks ma teha aktiivset sporti, kuniks analüüsid normis on. Kangesti tahaks. Kas mõduka tempoga suusatamine, uisutamine, kelgutamine on head või pigem kahjulikud? Sest enesetunne peale väikest uisutamist on hea, kuid paari tunni pärast olen tihti peavaluga hädas. Seda iga kord kui on natuke suurem füüsiline koormus. Samas nagu niisama istuda ka ei suuda,kui väljas nii fantastilised talveilmad.
Kas mul on lootust tselluliidist vabaneda või on ainevahetus tänu kilpnäärmehaigusele nii palju kahjustatud,et see on raskendatud? Mida selleks kõige õigem oleks teha? Kas mašaaz, mõõdukas liikumine ja tseluliidikreemid on lubatud? Mis ainevahetust kiirendaks, segamata radiojoodist taastumist?
Toitumist olen jälginud, söön tihemini tervislikult ja mõõdukalt. Üritan tarbida ka piisavalt vett, alati ei suuda küll 2 liitrit päevas ära juua, kuid 1,5 liitrit on ka rohkem, kui varem jõin. Millal peaks radiojoodiravi järgselt tervenemine toimuma?
Mida Te veel soovitaksite?
Sai palju küsimusi. Tänan juba ette vastuse eest. Olete siin foorumis alati väga asjakohaseid ja kasulike nõuandeid jaganud.

Talviste tervitustega,
Kaisa.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Mõõduka füüsilise koormuse, massaazi ja tselluliidivastaste kreemide vastu ei saa Teie puhul midagi olla. Esimese 6 kuu jooksul peale radiojoodravi võib kilpnäärme talitlus ja selle mõju ainevahetusele olla üsna heitlik. Kaalu võib juurde tulla, siis taas maha minna. Seepärast ei maksa sellel ajal ainevahetuse muutustel lasta oma tuju rikkuda. Tervislik eluviis ja lõõgastavad protseduurid on aga ka siis lubatud ja omal kohal.
Kui kilpnäärme talitlus on stabiliseerunud ja hormoonid normaalsetel väärtustel (kas asendusraviga või ilma), võib süstemaatiliselt dieedi ja spordiga tegeledes juurdetulnud kilodest taas lahti saada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.