hüpoglükeemia 18.02.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Põdesin hiljuti angiini mis kestis ühe kuu ja sellel ajal kaotasin kehakaalus umbes 6kg.Haigusest sain võitu kuid nüüd vaevavad mind hood,mis sarnanevad hüpoglükeemiale(pearinglus,peavalu,minestus tunne ja süda läheb pahaks).Tund peale sööki need vaevused kaovad.Et neid hoogusid vältida pean sööma iga 2,5-3 tunni tagant.
Kas võib olla ,et organism nõuab oma 6-te kilo tagasi või on tegu millegi tõsisemaga.Olen 28a mees.Pikkus 177.Kaal 72kg.
Veresuhkur oli normaalne ja uriin puhas.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tahaksin kohe küsida, et kas sööte 2-3 tunni tagant ka öösiti? Kas "hoo" ajal on mõõdetud veresuhkrut? Kas "hood" seostuvad füüsilise koormusega? Iiveldus, pearinglus ja peavalu ei ole üksnes veresuhkru langusele iseloomulikud vaevused, tegemist võib olla väga erinevate terviseriketega.
Kehakaal, milles haigusega kaotasite, taastub tõenäoliselt ajapikku igal juhul.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.