Tsh 0,009 ja ft4 61 30.12.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere jälle!
Kirjutasin juba teile ühe kirja, need samad anal.vastused. Mul on veel üks mure: paar viimast ööd on mul silmad väga tugevalt valutanud, ükski rohi ei aita, üldine nõrkus ja pearinglus ka nagu süvenenud. Ma natuke pabistan, kas võin esmaspäevani ära oodata, tõenäoliselt saan siis ravi või peaksin täna kuskile juba pöörduma. Tänan väga vastamast ja head vanaaasta lõppu teile!
Tiina.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere taas ja head uut aastat!
Difuusse toksilise struumaga võib kaasneda silmaliigutajate lihaste ja silmamuna taguse sidekoe turse. Silmad võivad minna natuke "pungi", skleera (silmavalge) võib punetada. Laud võivad olla turses, võib esineda liivatunnet silmades ja pisaravoolust. Silmamunade liigutamine (vaatamine üles, alla või kõrvale) võib olla veidi valulik.
Siiski pole tegemist silma enda kahjustusega ja midagi erakorralist abi vajavat siin ei ole. Parim mida teha saate, on anda silmadele piisavalt puhkust, kaitsta neid tuule ja ereda valguse eest. Rääkige silmaprobleemidest kindlasti ka oma raviarstile, kes hindab olukorda ja otsustab, kas silmad vajavad eraldi ravi või taanduvad silmaprobleemid koos kilpnäärmehaiguse teiste vaevustega.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.