Hormoonide kuur... 19.12.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Raskejõustiklasena olen tarbinud anaboolseid steroidide+androgeene(n.Nandrolon ja sustanon250 e.testosteron) lihasmassi kasvatamiseks.
kui olen otsustand lõpetada nende hormoonide tarbimise mõneks ajaks siis enda munandite töö taastamiseks mida soovitate?
ise olen kuulnud et HCG(gonadodropin e. pregnyl) aga kui tihti ja kui palju. ja lisaks mis veel?proviron(mesterolonum)?
olen kuulnud et steroidide pikaajalisel tarbimisel muutuvad munandid päris väikseks ja ei tööta enam, kas taastajatega paneb tööle kiiresti ja suurendab munandeid?
ise küll aastaid meessuguhormoone tarbind aga ei ole impotendiks jäänud ega seksi isu pole päris kadund peale kuuri. kuuri ajal aga on sexi vajadus maximaalne

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kallis raskejõustiklane! Olen arst ja ei võta tõepoolest oma ülesandeks Teile nõu anda, kuidas kahe anaboolikumikuuri vahel munandite talitlust ja suguvõimet ergutada. Esitage oma küsimus neile headele inimestele, kes Teile anaboolikume soovitasid.
Lisan omalt poolt, et lisaks suguorganite talitluse pärssimisele rikuvad anaboolikumid ka Teie maksa ja südant. Võib-olla rohkem kui suguvõimetust, tuleks karta tulevast maksa ja südamepuudulikkust.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.