Rasvtõve kirurgiline ravi 07.12.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

OIen 35 aastane mees, pikkus on 188 cm ja kaal 185 kg. Olen kerges ülekaalus olnud kogu elu, kuid peale aktiivse sportimise lõpetamist võtsin väga kiiresti, kahe aastaga juurde ca 50 kg. Olen dieetidega tulemuslikult kaalu alandanud kuid peale dieedi lõpetamist on kaal kiiresti tagasi tulnud. 2 aastat tagsi ilmnesid südameprobleemid, võtan pidevalt vererõhuravimeid, esinevad vereringehäired. Kuna ka Xenicali võtmine pole soovitud tulemust andnud, siis tekkis küsimus, et kas on mõtet proovida radikaalsemaid meetodeid, kas neid üldse on?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kuna Teie kaal on tõesti suur, tulevad radikaalsed vahendid (operatiivne ravi) tõepoolest ka kõne alla. Selleks soovitan pöörduda endokrinoloogile kas SA PER Mustamäe haiglas või Ida-Tallinna Keskhaiglas (saatekirja saate perearstilt). Enne võimalikku lõikust peate tegema uuringud kaalutõusu võimaliku endokriinse põhjuse välistamiseks ja dieediga mõned kilod alla võtma. Lähemat infot lõikuse kohta saate edaspidi endokrinoloogilt ja kirurgilt.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.