Peavalu, kõrge pulss ja näo vistrikud 05.12.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mul hakkasid tõsised probleemid tervisega, ja tundub, et tegemist on hormoonidega. Nimelt tihti on väga tugev valu pea tagaosas, samuti nägu punetab tihti, näos on ebatavalised vistrikud (eriti lõugal). Vahel on ka kõrgem palavik. Sporti tegemine on muutunud üldse raskeks, pulss on väga kõrge. Veel võin nimetada ka seksuaalse aktiivsuse puudust. Kas need võivad olla mingi hormoonihaiguse tunnusteks? Mis analüüse on võimalik teha? Praegu kasutan Novynette rasestusvastaseid pille.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei leia Teie vaevustes küll midagi konkreetselt endokriinhaigusele viitavat. Pöörduge perearstile ja alustage lihtsatest vereproovidest. Perearst näeb teid, saab Teid küsitleda, ja kui selleks vajadus peaks olema, jõuab asi ka hormoonanalüüsideni (näiteks kilpnäärme hormoonid võiks määrata).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.