PCOS ja kaal 20.11.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tean et need kaks asja on omavahel tihetalt seotud, eelmine kord 29.10 esitatud küsimusele sain vastuse ja otsisin omale selle raamatu, aga mure jäi alles, nimelt kas selle kalori hulgaga ja treeninguga on võimalik rasestuda, nimelt üritan juba viimased viis aastat ja peale IVF ebaõnnestumist on hirm veelgi kasvanud ja kas tõesti enne kahte aastat pole võimalik rasestuda?
Ma mõtlen, et ennem kui olen täiesti ideaal kaalus ja kas siis on lootust ka et hormonaal süsteem toimib ilma ravimiteta, võibolla rumalad küsimused aga kui oled viis aastat midagi soovinud siis vist tekivadki sellised mõtted. Olen lugenud ka erinevaid raamatuid ja ka endogrinoloogia oma ,saan kõigest aru aga ootamine ja kaalu langetamine on ikkagi raske ja keeruline. Ja üks küsimus veel plaanime järgmisel aastal uut IVF-i mida peaksin veel teadma või selle veel edasi lükkama seniks kuni kaal korras.
Tervitades.A.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks ei saa ma mingeid garantiisid anda ei spontaanse rasestumise ega
IVF-i õnnestumise suhtes. Kehakaalu normaliseerimisega saate luua soodsa fooni rasestumiseks ja lapse kandmiseks, ei rohkem ega vähem.
Arvan, et enne korduva IVF-i planeerimist aasta möödudes tasub uuesti kõik soodsad ja ebasoodsad tegurid läbi kaaluda, vajadusel teha korduvad hormoonanalüüsid.
Kokkuvõttes, rahu, ainult rahu! Nautige oma paarisuhet, tööd, hobisid. Lihtsalt elage! Kõik muu tuleb omal ajal (või natuke hiljem).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.