sagedased kõhugaasid 15.11.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Ma ei tea, kas esitan küsimuse õigesse kohta, aga loodan et ikka vastate. Mure selles, et olen 20.aastane neiu ja mind vaevavad pidevad kõhugaasid (juba aastaid, ei mäletagi, millal täpselt alguse said, aga kindlasti juba lapsepõlves). Ilmselt peaksin pöörduma eriarsti vastuvõtule (pole kindel, kas perearst ikka annab saatekirja), aga igaks juhuks esitan Teile kindlasti küsimuse: mis võiks olla kõhugaaside põhjuseks? Kas on mingi võimalus gaasidest püsivalt vabaneda ehk kas on üldse olemas sellele ravi? Infoks nii palju, et söön nii tavalist sooja toitu (kartul, riis jne, lihatooteid eriti ei kannata, toorsalatit) kui ka puuvilju, maiustusi (kommid, küpsised) rohkesti müslit ja jogurtit ning muid piimatooteid, hommikuti putru, samuti joon palju teed, samas on aastate lõikes menüü varieerunud. Korraga tarbitavad toidukogused on üsna suured ja söön üsna sageli. Kõht läheb ruttu tühjaks ja näksin sageli.

Ette tänades,
Kadri

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan pöörduda oma murega mao- ja soolearsti (gastroenteroloogi juurde). Endokriinhaigusega tõenäoliselt tegemist ei ole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.