higistamine, väike palavik, kätevärin 08.11.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 27-aastane naine. Mind on umbes 10aastat häirinud pidev kätevärin. Sellele on nüüdseks lisandunud pidev väike palavik (37,3-37,5 - umbes 2 aastat) ning tugev higistamine, ka täiesti rahulikes situatsioonides, MADAL vererõhk ja kiire pulss (u.100 lööki/min). Närvilistes olukordades kätevärin muidugi suureneb. Olen käinud pidevalt endokrinoloogi juures kontrollis, kuid seal on öeldud, et need sümptomid on omased kilpnäärme ületalitlusele. Minu analüüsid näitavad aga kerget alatalitlust (TSH 3,8-4,4), autoimmuunsust ja kilpnäärme põletikku. Olen suhteliselt ärrituv. Kuidas sellised sümptomid koos üldse saavad eksisteerida ja kuhu ma peaksin pöörduma?!? Kas see võib olla mingi närvisüsteemi häire? Sümptomid on nii palju juba süvenenud, et seagvad töö tegemist ja isiklikku elu.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kuna kilpnäärmehormoonid on korras, talitleb Teie kilpnääre normaalselt ja Teie vaevustes teda süüdistada ei saa.
Seega tuleb uuesti perearstile pöörduda ja lisauuringuid teha. Saan aru, et kätevärin on kestnud umbes 10 aastat, samas palavik on tekkinud alles hiljuti. Seega ei pruugi need vaevused olla omavahel seotud. Kätevärin ja südamepekslemine võivad seostuda psüühilise pingega, samas palavik on siiski enamasti põletikulise protsessi tunnuseks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.