Kilpnääre ületalitlus 26.10.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere dr. Anu Ambos!

Minu mure on järgmine, nimelt septembrikuu alguses lõpetasin tabletiravi, mida olin saanud kilpnäärme ületalitluse vastu ( analüüsid olid korras ). Kuid nüüd oktoobrikuu lõpus olen taas täheldanud kilpnäärme ületalitluse sümptomeid ( südame kiirem töö, ka puhkeolekus, meeleolumuutused, higistamine). Kas on tõesti võimalik, et peale tulemuslikku tabletiravi võib taas tekkida kilpnäärme ületalitlus. Arsti vastuvõtule pean minema aasta lõpus. Kas oleks aga õigem konsulteerida juba varem oma raviarstiga, kui enesetunne ei parane või pole ka midagi hullu kui ootan aasta lõpuni.

Tervitades,
Killu

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks pole tablettravi kilpnäärme ületalitluse puhul sageli ammendav ja esimese ravijärgse aasta jooksul tekib pooltel patsientidel uus ägenemine. Seega, kui enesetunne on halb, tuleb teha hormoonanalüüs, mis näitab, kas haigus on tagasi tulnud või ei. Soovitan teha seda siiski nii ruttu kui saate ja mitte oodata aasta lõpuni.
Kui on tõepoolest tekkinud uus ägenemine, arutab Teie arst Teiega läbi ka radikaalse ravi (eelkõige radiojoodravi) võimalused, mis võimaldavad ületalitlusest kindlalt alatiseks lahti saada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.