südame pekslemine 06.10.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Aastaid tagasi diagnoositud türeotoksikoos.Viimati tehtud uuringute alusel on kilpnäärme hormoonid olnud täiesti korras v.a. autoimmunne türeoidiit s.t. antikehade tiiter on endiselt kõrge ja kilpnäärmes esinevad üksikud sõlmed . Viimasel ajal ( täiesti järsku ja rahulikus olekus) on hakanud süda pekslema, põsed justkui õhetavad ( ilmselt tõuseb ka vererõhk) millega kaasneb äärmiselt halb enesetunne, "justkui kukuksid kokku", peale mida tekib ka koheselt külmatunne ja värinad,millele ei oska mingit seletust anda. Lisaks esineb sageli väsimus ja mõnikord õhtuti väike palavik 37,1, mis justkui viitaks põletikule . Kardioloogil tehtud uuringute järgi on südametegevus normis ( isegi parem kui aastaid tagasi) , perearstil tehtud vereanalüüsid korras. Kas võib olla põhjus siiski kilpnäärmes ? Hetkel võtan 1,2 tbl kelp tabletti päevas.

kena päeva soovides
pisut murelik patsient

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Esiteks ei näe ma põhjust kelp-i tarvitamiseks. Jood Teie kilpnäärmehaigust ei paranda (loodetavasti siiski ka ei halvenda).
Kui Teie vaevuste foonil tehtud kilpnäärme hormoonuuring on korras, on põhjus mujal. Teisi kudesid ja organeid saab kilpnääre mõjutada ainult hormoonide kaudu ja kui nende tootmine on normi piires, ei saa kilpnääre mingeid süsteemseid vaevusi põhjustada. Antikehade tiiter jääb kõrgeks ka tulevikus, selle järgi kilpnäärme talitluse üle otsustada ei saa ja vaevusi see ei põhjusta.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.