Liigne higistamine öösiti 05.10.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
olen 26 aastane mees ja probleem on selles, et öösiti higistan nii et hommikul ärgates olen omas mahlas. Päeval higistan ka, aga seda nagu teisedki mehed. Öösel on aga nii, et ärkan selle peale ülesse, et voodi on läbi märg. Olen viimasel ajal kasutanud särgiga magamist. Täna öösel oli toas nii jahe, et hommikuks oli kurk haige, aga sellegi poolest pidin öösel kaks korda särki vahetama ja voodi oli ikkagi läbimärg. Peale selle on öine higilõhn hoopis teistsugune, kui päeval. Käisin ka vastava murega perearsti juures ning kuna analüüsid olid normis, siis ta ütles, et see on normaalne!? Olen 188 cm pikk ja kaalun 77 kg. Söömine on muidugi väga ebakorrapärane ning aega ajalt on tunne, et pilt hakkab eest ära minema ja süda on paha (seostan sellega, kui päeval ei jõua süüa). Kas sellel võib olla mingi seos higistamisega? Minu arvates peaks terve inimene ennast hästi tundma ning seega peaks olema sellisele higistamisele ka mingi lahendus? Ostsin uued allergiavabad voodimadratsid, hingavad tekid ja puuvillase voodipesu, ei aita ka see.
Tänades I.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei oska Teie higistamisele küll mingit endokriinhaigust põhjuseks pakkuda. Higistamine suureneb küll kilpnäärme ületalitluse korral, kuid kui perearst kilpnääret kontrollis ja kõik oli normis ...
Pigem soovitaksin alustada sellest, et aeg-ajalt iiveldab ja "pilt kaob eest". Võib olla on tegemist seedetraktihaigusega. Higistamine ei tohiks küll seedimisega otseselt seotud olla.
Kahjuks ei oska targemat vastata. Tervitades,
dr. Anu Ambos.