kaalu tõus 26.09.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

peale peatraumat hakkas kiirest tõusma kaal. nädalas 2,5-3 kg. mingit põhjust e leita aga tuttav kes on varem töötanud felšerina ütleb et võimalikult on saanud kaelas mingi lüli (mis mõjub kaalule) viga. Kas see võib olla nii ja kas on võimalik sellega midagi teha. praeguseks ole aastaga juurde võtnud 36 kilo.
Aitäh

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teoreetiliselt on võimalik, et peatrauma põhjustab kehakaalu suurenemist. Sel juhul on tegemist hüpotaalamuse piirkonnas paikneva isukeskuse vigastusega. Võimalik on ka traumajärgselt tekkinud ajuripatsi puudulikkus. Kaaluiive 36kg aastas on igal juhul väga suur ja soovitan paluda perearstilt saatekirja endokrinoloogile. Võimalik, et vaja on teha aju kompuuteruuring.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.