pidev higistamine 15.09.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul on selline mure, et higistan iga päev ei loe, kas on talv või suvi vahet ei ole.Jalatallaalused on pidevalt higised ja peopesad ja kaenlaalused higistavad nii, et pean päevajooksul mitukorda särki vahetama.Olen 18 aastane noor naine ja mind häirib selline asi väga.Paluks teada, mis võiks selle põhjuseks olla?Olen ka proove andnud kuid need on kõik korras olnud.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Mis on Teie liighigistamise põhjuseks, ei tea. Ühelegi endokriinhaigusele see otseselt ei viita. Põhimõtteliselt võib higistamine suureneda kilpnäärme ületalitluse korral, kuid siis esineb rohkesti ka muid vaevusi (kaalulangus, kätevärin, südamepekslemine jne.). Kui olete oma murega arsti juures käinud, olen kindel, et ka kilpnääret on kontrollitud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.