rasedus ja suhkur uriinis 07.09.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 37 nädalat rase ja viimase kuu jooksul on esinenud mul uriinis suhkurt kolmel järjestikusel korral,vastavalt 6mmol/l,5mmol/l ja 3mmol/l.Veresuhkur hommikul söömata näpuotsast võetuna aga oli normis 4,0 mmol/l.Rohkem uuringuid mulle praegu ei määratud ja ka mingit ravi ega dieeti samuti mitte.Raseuse ajal olen palju magusat söönud ja ka üsna palju kiloseid juurde võtnud(tänaseks 17,5 kg),kas ka selles võib olla põhjus?Kas peaksin kindlasti nüüd magusast loobuma?Kas selline olukord vajaks teie arvates veel koheslt täpsemaid uuringuid?Kas on väga täenäoline et mul on rasedusaegne diabeet?Kas suhkur uriinis kujutab mingit ohtu minu veel sündimata lapsele?Olen lugenud et raseduse ajal võib esineda uriinis suhkurt ja et see pole ohtlik,samas olen kuulnud ja lugenud vastupididiseid arvamusi.Paluksin teie poolset arvamust?
Ette tänades.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei ole küll rasedate spetsialist, kuid arvan, et suhkurtõve diagnoosimiseks on oluline eelkõige vere suhkrusisaldus (mis on Teil korras). Teie rasedus on lõppjärgus. Võimalik, et vaatamata korras veresuhkrule on neerud hakanud veidi suhkrut läbi laskma. Arvan, et asjaolusid arvestades Teile ega lapsele olulist ohtu ei ole. Magusat võiksite siiski vähem süüa.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.