alakaaluline ?? 02.09.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere

sooviskin teada kas ma olen alakaalus või normaalkaalus
olen 158cm pikk ja kaalun 44kg ja olen 15 aastane..öelge kas olen alakaaluline või ei ole ??

söön normaalselt ei näljuta ennast ja käin ka trennis kolm korda nädalas,ei söö hommikuti kuna olen juba harjunud et ma ei taha hommikutisüüa eriti kooli hommikutel ja nii on see juba aasta vähemalt,aga koolis käin söömas

loodan et vastate
ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Haiguslikult alakaaluline Te ei ole. Hommikuti süüa ei taha paljud kooliealised lapsed, kuid see on pigem halb harjumus (mida siiski võiksite muuta) kui kõhnumise põhjus.
Oluline on Teie puhul veel normaalne sooline küpsemine. Kui menstruatsioonid on alanud ja käivad korrapäraselt, pole muretsemiseks üldse põhjust. Kui mitte, võiks siiski perearstiga nõu pidada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.