Probleem 02.08.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere dr.Ambos!

Minu 13.aastane poeg on lühikest kasvu.Mõistus on tal korras-koolis on hinded viied. Uuringud tehti juba eelmisel aastal ja selgus, et kõik näitajad on korras, aga lihtsalt madalal tasemel(kasvuhormoon).
Selgus, et kasvuhormooni pole vaja süstima hakata.
Nüüd äkitsi määrati talle 3 süsti(Sustanon 250 prolong.) kolme kuu kaupa. Lugesin selle rohu ravimilehte ja selgus, et kõrvalmõju võib olla hoopis kasvu aeglustumine.
Kas on tõesti vaja talle seda testosterooni süstida? Üks süst on juba saadud. Mida ma pean edasi tegema? Palun aidake.........
Oleksin väga tänulik.

Katrin

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Sustanon 250 kujutab endast prolongeeritud toimega messuguhormooni ja korraldati tõenäoliselt üks süst 3-kuulise intervalliga. Sellise ravi eesmärk on stimuleerida puberteedi algust ja kulgu. Puberteediga kaasneb ka tavaliselt loomulik pikkuskasvu kiirenemine.
Arvan, et kahju pole Teie pojale sündinud ja tõenäoliselt võib ta määratud ravi edasi saada. Täpsemaid seletusi paluge aga poega ravivalt lasteendokrinoloogilt, kuna iga kasvu ja puberteedi peetuse juhtumit käsitletakse individuaalselt.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.