Tiotili tarvitamine ja rasedus. 14.07.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Palun öelge, kuidas mõjub Tiotili ravi (2 tabletti päevas) algavale rasedusele. Kas see on lootele ohtlik? Ravin kilpnäärme ületalitust.

Mures.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Andmeid tiotiili võimaliku loodet kahjustava toime kohta on minimaalselt, seega loetakse seda ravimit suhteliselt ohutuks (absoluutselt ohutut ravimit pole olemas) ja ordineeritakse vajadusel ka rasedatele. Kui vähegi võimalik, püüdke siiski tablettravi foonil rasestumisest hoiduda ja planeerige lapsesaamine ajale, kui olete tervistunud. Kui siiski olete juba rase, ei ole küll ka näidustust katkestamiseks ja koostöös oma raviarstiga kulgeb rasedus tõenäoliselt normaalselt.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.