raseduse peetumine 06.06.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Seoses raseduse peetumisega, tegi geneetik mulle kilpnäärme analüüsi, kus oli halb näitaja Anti-TPO-ak-935,0 IU/ml. Mida tee tulemus tähendab, kas see võis olla peetumise põhjuseks ja kas see on takistuseks edaspidisel rasestumisel?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärme ühe ensüümi (peroksüdaasi) vastaste antikehade tiitri tõus on kroonilise autoimmuunse türeoidiidi tunnuseks. Kui samal ajal kilpnäärmehormoonid on korras s.t. näärme talitlus pole häiritud, ei saa krooniline türeoidiit olla rasestumisel takistuseks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.