Kiire kasv. 28.05.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Mul on 5 aastane laps.Ta kaalub 30 kg ja pikkust oli viimase mõõtmise järel 125,5 cm.Ja probleemi teeb just see,et ta kasvab aastas ligi 12 cm.Perearst jälgib ka ,et kui samas vaimus kasvab,siis saadab kontrolli.
Teada tahan just seda kas ta kasvamine on liigkiire või on see loomulik.
Mina ise olen 176 cm ja isa on tal 183 cm.
Kaal ei saa suur olla söömisest,sest ta ei söö just kõike ja liigsetes kogustes,pigem on valiv.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Te ei kirjuta, kas tegemist on poeg- või tütarlapsega. Igal juhul on laps oma eakohase kasvukõvera normitsoonist väljas (eakaaslastest pikem) ja ka aastaga lisandunud sentimeetreid tundub liialt palju.
Paluge perearstil suunata Teid lasteendokrinoloogi vastuvõtule, kes teeb täpsustavad uuringud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.