ülekaal 12.05.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tahtsin küsida mao väiksemaks lõikamise kohta.Mis vanuses seda tehakse?Millised on selle ohud?Kui palju see maksma läheb?Kas sellist operatsiooni üldse eestis tehakse?Ja millisei võimalusi veel on?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kirurgiline vahelesegamine on näidustatud üksnes III astme rasvumise puhul (KMI üle 40) kui on välistatud võimalikud haiguslikud põhjused. Operatiivse ravi meetodeid on mitmeid - tehakse magu vähendavaid lõikusi ja lõikusi, kus toit juhitakse maost mööda soolde. Isiklik kogemus on vähene, sest olen puutunud kokku ainult üksikute selliselt opereeritud patsientidega. Kaalus on küll kõik minu poolt kohatud patsiendid alla võtnud, kuid samas on tekkinud seedetraktivaevused.
Alternatiivseks võimaluseks on füsioloogilise soolalahusega täidetud ballooni viimine makku endoskoobi abil ja sellega mao mahutavuse vähendamine. Balloon jääb makku 6 kuuks ja selle aja jooksul peab patsient omandama õiged toitumisharjumused.
Ka Eestis on vähemalt üksikjuhtudel taolisi lõikusi tehtud ja ka ballooni on võimalik paigaldada (seda küll erapraksises). Kui Teil tõepoolest on tegemist raskekujulise rasvtõvega, paluge perearstilt suunamist endokrinoloogile, kes vajadusel konsulteerib kirurgiga.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

ülekaal

Kas ülekaal on seotud kilpnäärme alatalitusega.Mul oli TSH -14,6,teisel kontrollil aga juba 10,2.Ultraheli on ka tehtud ja seal öeldi et on krooniline kilpnäärme alatalitus.Kas sellega peaks pöörduma endokrinoloogi ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Teil on tõepoolest kilpnäärme alatalitlus, mis on tõenäoliselt tingitud kroonilisest autoimmuunsest türeoidiidist. Vajate asendusravi L-türoksiiniga ja peate pöörduma täiendavateks uuringuteks ...

Loe edasi

ülekaal

Milliseid ravimeid võib endogrinoloog välja kirjutada naisele,kelle ülekaal (30kg)tekkis pärast kahte sünnitust.Ja kui efektiivsed need ravimid on?

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Tõenäoliselt ei kirjuta endokrinoloog esialgu välja mingeid ravimeid, vaid teeb uuringud võimaliku endokriinse rasvumise välistamiseks. Kui selgub, et rasvumine pole tingitud haigusest, vaid ...

Loe edasi

ülekaal

Kas tohin minna paastulaagrisse, kui põen reumatoidartriiti? Kasutan sulfasalasiini ja valuvaigisteid+raniberl(maohaavad). Ees seisab põlveliigeste op. ja kaalun 101 kilo. Liikuda peaaegu ei saa.

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Võite paastulaagrisse minna küll. Ravimeid peate seal siiski edasi tarvitama.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Loe edasi

ülekaal

Põen reumatoidartriit ja ootan põlvede proteesimist. Kaalun 103 kilo. Liikumine on valulik. Kasutan sulfasalasiini, movalist, vioxxi, raniberli ja mul on maohaavand. Kas ma võin paastulaagrisse minna enne ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Paastulaagrisse võite minna. Samas tuleb hoolega jälgida, et reumarohud paastu foonil magu endisest rohkem ei kahjustaks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: