suhkruhaigus varjatud kujul 06.05.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tervist!

Kallis arst.öelge palun mida teha!

Minu veresuhkur on hommikul 4.9. Kahe kuu keskimine on 6,1. ja glükoositolerantsuse testi lõpuks oli 12,5. Määrati rohi Metformin 500 2 korda päevas. Teine arst ütles,et kui liiga vara rohtu võtma hakata,siis kõhunääre pidi minema laisaks. Äkki saaks veel söögi kontrollimisega? Olen ülekaaluline.Kaalun 79 kg ja pikkus on 158 cm ja 57 a.vana naisterahvas.Siis veel -teised verenäitajad olid korras. Kõike head soovides Malle

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teil on tõepoolest 2. tüüpi suhkurtõbi. Glükeeritud hemoglobiin ("kahe kuu keskmine suhkur") on siiski üsna normilähedane ja tõenäoliselt oleks kõigepealt võinud dieetravi proovida.
Metformiin siiski kõhunääret laisaks ei tee. See ravim parandab insuliini toimet, vähendab söögiisu ja mõjub soodsalt kolesteroolile. Veresuhkrut langetab metformiin ainult normini, mitte kunagi liiga madalale. Seega kahju temast karta ei ole. Kui järgmine kord lähete oma tohtri juurde analüüse tegema, võite asja arutada. Kui proovid on head ja Teil iseloomu jätkub, võib ka ilma rohuta hakkama saada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.