suur mure. 13.04.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere mul selline mure.vererõhk on mul pidevalt 160/100mmHg.sellega tekivad kaasa igasugused mured,tasakaalu häired,südame kloppimine(mis tekib lihtsalt ka istudes)ja peavalud.paljud on ütelnud et see tuleb kilpnäärmest kuna silmaga on näha,et tekib krae ümber kõri.olen 22a ja kaalun ainult 45kg.üks seitse aastat tagasi oli kehakaal norm aga nüüd ei võta ma krammigi juurde ega vähemaks.kuna mul on kaks last sooviksin teda kas kilpnääre võib tekitada selliseid probleeme ja kas kilpnäärme haigus võib olla pärilikkus.mis veel on mureks seoses sellega jäävad ka naiste asjad vahele.ühesõnaga enesetunne on pidevalt sant ja nõrk. ettetänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Mured tulevad nagu veidi tuttavad ette, olete vist ka varem kirjutanud.
Seega:
1. "Krae" ümber kõri ei tähenda midagi. Kilpnäärmehaiguse kinnitamiseks või välistamiseks tuleb teha hormoonanalüüs ja ultraheliuuring.
2. Kehakaalu langus võib olla seotud ka eelnenud raseduste ja rinnaga toitmisega, mis on väga energiamahukad tegevused, samuti psüühilise ja füüsilise stressiga.
3. Esimese aasta jooksul peale sünnitust, eriti veel imetamise ajal ei pruugi menstruaaltsükkel olla täiesti regulaarne.
4. Marss arsti juurde! Ka kahe väikese lapse emal peab olema nii palju aega, et oma tervise eest hoolt kanda. Vererõhk 160/100 mmHg pole kindlasti normaalne ja alustage perearsti juurest. Kui ka temal tekib kahtlus kilpnäärmehaiguse suhtes, suunab ta endokrinoloogile.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.