Hormonaalne häire? 12.04.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Muret teeb ja väga härib mu elu 3 probleemi,millega vaheldumisi olen erinevad arstid läbi käinud.Nimelt ülitugev higistamine(kaenlaalustelt lausa niriseb higi);
sünnimärkide pidev tekkimine üle keha,neid on juba nii palju,et randa enam minna ei julge ja tagev karvakasv.
Arstid on lihtsalt käsi laiutanud,et olge õnnelik, et teil surmatõbi pole, kuid olen veel noor naine ja need hädad madaldavad tublisti elukvaliteeti.
Kas Teie oskate nõu anda?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Sünnimärkide suhtes võiksite küsida nõu nahaarstilt. Tean, et suuri ja põletikulisi sünnimärke, eriti, kui need jäävad piirkonda, kus riietus neid pidevalt hõõrub, ka eemaldatakse. Karvakasvu suhtes võiks kõigepealt nõu küsida günekoloogilt. Kui menstruaaltsükkel korras ja hormoonid tip-top, aitab kosmeetik. Tugeva higistamise vastast imerohtu pole seni leitud.
Selle üle, et olete terve, õpite kunagi tulevikus vägagi õnnelik olema. See, mis praegu Teie elukvaliteeti madaldab, pole välimus, vaid mõtteviis.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.