rinnanäärmete suurenemine 2-aastasel 24.02.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere dr Ambos.
Minu 2-aastasel tütrel avastas lastearst, et rinnanäärmed on suurenenud.
Tegelikult arvas doktor, et pole põhjust muretsemiseks ja tõenäoliselt ei ole hullu midagi, et nii väikest last võivad mõjutada ka ema hormoonide tase vms. Endokrinoloogile järjekord alles aprilliks, kuid nüüd ei anna see mulle enam rahu ja muutun aina ärevamaks.
Laps 2a3k; kaalub ca 15,5 kg, pikkus ca 92-93cm. Muidu väga rahulik ja rõõmsameelne laps. Viimase sügistalve oleme hädas ülemiste hingamisteede haigustega, kuid muus mõttes väga tragi ja hästi arenenud arukas laps.
(See ilmselt ei puutu üldse probleemisse, see tema kasv jne)
Palun Teilt lihtsalt rahustavat informatsiooni, millest võib olla tingitud 2-aastasel rinnanäärmete suurenemine nii väikesel ja kas/mida oleks vaja uurida?
vastuse eest tänades ja kõike kaunist soovides
Anita

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Lõpliku selguse saamiseks tuleb siiski endokrinoloogi konsultatsioon ära oodata. Tõenäoliselt tuleb teha ka mõned hormoonuuringud. Spetsialist selgitab ka, kas on tegemist tõepoolest rinnanäärmekoe rohkenemise või lihtsalt nahaaluse rasvkoega.
Tõepoolest esineb vastsündinutel iseenesest mööduvat rinnanäärmete suurenemist, mis on põhjustatud ema naissuguhormoonide sattumisest lapse organismi looteperioodil. Teie laps on siiski juba 2-aastane ja ema hormoonidega siin asja seletada ei saa.
Ei tea, kas suutsin teid rahustada. Arvan, et spetsialisti konsultatsioon on igati asjakohane ja sealt saate ka selgust.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.