Ebanormaalne kehatemperatuur 17.02.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Viimased kaks nädalat on erinevad kraadiklaasid näidanud mu kehatemperatuuriks 34.8-35.9. Yks hommik ärkasin siis oli üldse 34.0 Aegajalt tunnen värinaid, päris tugevaid tegelikult. aga mitte koguaeg. ja käed on ml enamasti jääkülmad. Enne seda alajahtumist (kolm nädalat tagasi) oli mul väike palavik - 37.2 . kooliarst ütles et peaks perearsti juurde minema, vereproove andma ja igast päevakübara tinktuuri või ingverit võtma. Perearsti juures käisin, mõõtis palavikku - 35.9, ütles et see on mööduv nähtus, vaatas poole aasta taguseid vereproove ja ütles et nendega on kõik korras. mingit põhjendust ma sellele seega ei saand.
Mingit dieeti ma ei pea, tablette ei võta ega midagi sjukest. tavaline nähtus on mul ka pidev higistamine, mis kindlasti kehatemperatuuri alanemisele kaasa aitab
kas see võib mõne tõsisema haiguse tunnus olla?
vanus- 17

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Arvan, et mingit tõsisemat haigust siit ei leia. Noortel inimestel, kes rohkelt higistavad, võib kehapinna temperatuur ollagi suhteliselt madal. Kui ennast muus osas hästi tunnete, lõpetage kraadimine ja keskenduge õppimisele.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.