suur kaal 24.01.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

minul juba aastaid suhkru näit on 6.4-6.9 ja olen kaalus92kg mul oli infarkt 2001aja nüüd on kaalu pärast väga raske liikuda palun teie abi olen käinud eriala arsti juures öeldi et see on minu veresuhkru näit ise toime ei tule kas on selliseid arste kes tegelevad selle problemiga.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kehakaalu peate ikka ise langetama. Siin ei aita ükski arst. Kui liikuda on esialgu raske, piirduge lihtsalt jalutamisega. Kui 10kg kaotatud, jaksate juba rohkem.
Esiplaanile nihkub dieet. See peab olema magusavaba (veresuhkur!) ja väherasvane (läbipõetud infarkt!). Ööpäevane kaloraaz 1400-1600 kcal. Jooge mineraalvett, sööge juurvilja ja lahjasid piimatooteid. Lõunaks supp!
Dieedi erispetsialiste on Eestis vähe ja endokrinoloogid rasvumisega otseselt ei tegele (kui see pole endokriinhaigusest põhjustatud). Uurige kaalujälgijate menüüsid, ehk leiate sealt kasulikke näpunäiteid toitumisharjumuste muutmiseks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.