"diabeedik" 17.01.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

mul on selline küsimus,kui oled 1tüüpi diabeedik kas vöib pikapeale sellest lahti ka saada kui kontrollida oma reziimi.mul on veresuhkur ainult hommikuti kõrge kuni 15,ja päeval on 3-5 ja sammuti õhtul sama ja kui magama lähen on ka sama aga just hommikuti on kõrge kas on tingitud et toad on soojad.kas ma olen siis diabeedik kui mul on hommikuti ainult kõrge,ja mul on sammuti kurgumandlid suured aeg ajalt ka valutavad kas on sellest ka tingitud.kas uusi analüüse ma saaksin lasta uusti teha.
ette tänades.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
1. tüüpi suhkurtõbi on haigus, millest kahjuks ei ole võimalik tervistuda. Reziimi järgimine aitab küll veresuhkrute normishoidmisele kaasa, kuid ilma insuliinravita see ei õnnestu. Analüüse peategi tegema regulaarselt ja selleks peab 1. tüüpi suhkruhaige vähemalt kord kvartalis endokrinoloogi juures käima (väga heas kompensatsioonis haiged kord poole aasta jooksul).
Kroonilise tonsilliidi puhul tuleb mandlid ära lõigata, sest infektsioonikolle kurgus ei lase kompensatsioonil püsida ja tekkida võivad tüsistused.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.