lima kurgus 05.01.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Kirjutasin oma esimeses kirjas teile probleemidest kehakaalu jo-jo efektist, aga nüüd tegelt vaevab mind hoopis söömasaamine normaalsetel tingimustel. Lõiguti magu ja laiendati ka dialaatoriga söögitoru ja kõik oleks nagu korras, aga miskipärast saan süüa ainult magusat: suhkrut lisades kõigele ja šokolaade ja kompotte. Tahaks soolast ka nagu lõpuks süüa. Nii kui soolast söön, tekib kuskil kilpnäärme piirkonnas meeletu lima, mis nagu moodustab kookoni ümber toidu ja saadab ta tagasi välja. Samal hetkel on ka õhuprobleem- kui söök läheb sisse, tahaks nagu õhk eest väljapoole ära tulla, aga ei pääse ja siis tekib umbne tunne, mille tagajärjel on lihtsam okserefleksiga kogu söödud kraam välja tuua.
Ehk peaks teie vastuvõtule tulema?
Ette tänades, Kristi

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Nende probleemidega on targem pöörduda mao-soolearsti (gastro-enteroloogi) vastuvõtule. Endokriinhäirega siin tegemist ei ole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.