kaal 15.11.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere!
6kuud tagasi oli mul keiser ja 2 kuud enne seda olin haiglas,kuna mul olid käed, jalad ja nägu paistes ning vererõhk oli körg. olen kasutanud erinevaid vett väljutavaid tablette, aga ei midagi. Wc ajab käima, aga välja tuleb vähe.isegi nüüd mõnikord hommikul ärgates on jalad nii paistes, et ära kingi jalga panegi. üks arst ütle, et pean hakkama dieeti pidama. tegin siis proovi ja tänu sellele kadus mul piim ära, kuigi ta ütle, et ei kao. 2 lapsega on mul juudes 40 kg. olen 162cm. pikka ja kaalun 105 kg. mida teha? Palju ma siis juua tohiks päeva?
Või ei aita muud , kui hakkan kaalujälgijates käima. ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Jah, Teie pikkuse ja kaalu suhe on selline, et midagi tuleb kiiresti ette võtta. Ja kaalujälgijad ei olegi paha mõte. Rasvumine võib iseenesest kaasa tuua mõõduka vedelikupeetuse organismis ja vett välja ajavad ravimid siin ei aita (võivad kaaliumikaotuse tõttu tervisele koguni kahju teha). Enne, kui kaalujälgijaks hakkate, tehke perearsti juures üldine tervisekontroll (vererõhu mõõtmine, uriini ja vereproov).
Tervislik toitumine ja sportlik eluviis pole mingi koll, vaid teeb head nii Teile kui perele. Soovin jõudu ja edu!

dr. Anu Ambos.