lapse väike kasv ja kaal 06.11.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minu 11a tytar on hetkel pikk 141cm ja kaalub 29kg. Millest võib olla põhjustatud nii väike kaal? Toitub ta ysnagi normaalselt minu arust.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Eesti laste kasvukõverate alusel jääb Teie tütar nii pikkust kui kaalu arvestades normikoridoridesse, keskmisest pikkuse alusel veidi, kaalu alusel suhteliselt enam maha jäädes. Siiski arvan, et kui laps on terve (kahtluse korral võib perearsti juures teha ülduuringud), aktiivne ja toitub normaalselt, pole muretsemiseks põhjust.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.