lapse higistamine 31.10.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
vabandan ette, kui ei pöördu õige spetsialisti poole. Küsimus järgmine - kas 9-aastane tüdruku tugev higistamine normaalselt riietudes ja mitte ülemäära liikudes on tavapärane? Tüdruk teeb ka kõvasti sporti, pärast trenni on loomulikult higine. Halb higilõhn tekib aga ka n.ö. tavaolukorras. Hügieeniga kõik korras. Või peaks juba selles vanuses lihtsalt kasutama deodorante jne.?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Konsulteerisin Teie küsimuse osas ka lasteendokrinoloogist kolleegiga. Kui peale suurenenud higistamise ja ebameeldiva higilõhna tütarlapsel tervisega probleeme ei ole, võib eelneva põhjuseks pidada algavat puberteeti ja tundlikule nahale sobivate deodorantide kasutamine on asjakohane. Igaks juhuks võib muret siiski ka perearstile kurta ja vere- ning uriiniproovi ära teha.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.