krooniline gastriit 21.10.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

jäin suvel väga äkki haigeks kõik algas üleöö.oli kõrge palavik ja paremas õlas valud,,järgmiseks hommikuks ei saanud hingata viidi haiglasse,,,seal võeti vereproov ja öeldi et põletikunäitajad on kõrged sain antibiootikume ja lasti koju .2nädala pärast läksin pere arstile jatema diagnoosis mul kopsupõletikku sain jälle2nädalat antibiootikume.tervis ikka kehv,,viidi haiglasse sealt ei leitud midagiöeldi et depressioon ja kõik.asusin siis seda ravima ja valud olid maos meeletud..väideti koguaeg et psüühiliselt.tulin siis 1.5 kuud hiljem tartu arstide jutule,,ja oh imet mul on krooniline gastriit koos heliko pakteriga ja sapikivid ka veel.maole sain tugevat kolmik ravi ja kuu aega sõin omeprosooli ja nüüd 2 nädalat tagasi sain ka kividest lahti. aga kõht annab end ikka aegajalt tunda.teen ka suitsu kuskil 6-7 tk päevas ja muidugi on see ka mu psüühikale mõjunudsöön antidepressante....küsimus selline kui suur on risk mul mao vähile..

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
See küsimus tuleb esitada gastroenteroloogile ehk mao- ja soolearstile. Mina olen endokrinoloog ja see ei ole päriselt minu valdkond. Arvan siiski, et vähirisk on minimaalne, kuna tegita Tartus läbi põhjalikud uuringud ja vähki ei leitud. Suitsetamise võiks siiski maha jätta, siis vähendate vähiriski veelgi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.