Lapsel üks rind suurenenud 11.10.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minu 2-aastasel tütrel on vasak rind suurenenud. (4-5 cm-se läbimõõduga kõva, liigutatav "tükk"). Sünnist saadik kuni 18 elukuuni olid mõlemad rinnad sellised. 1,5 aastaselt tehti perearsti juures vereanalüüs, mis oli korras ning arst arvas, et muretsemiseks pole põhjust. Paremast rinnast kaduski "tükk" varsti ära ja vasakus muutus väiksemaks, kuid viimastel nädalatel on vasak rind jälle pisut suurenema hakkanud. See on mind murelikuks teinud. Kas võib loota, et "tükk" ise kaob või peaks mingeid uuringuid tegema?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõenäoliselt "tükk" tõepoolest kaob iseenesest ja muretsemiseks pole põhjust. Siiski paluge perearstilt saatekirja lasteendokrinoloogile ja käige seal ära. Mõned hormoonuuringud on tõenäoliselt vajalikud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.