kaltsium 06.10.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Palun teavet kaltsiumitablettide tarvitamise kohta. DG Ostopeenia a. 2002 -1,5 ja
sel sügisel -1,9 ( mõlemil korral selgroost mõõdetuna)
Olen 55-aastane, 165 cm, kaal 60-62

Tarvitan 400 ühikut Ca päevas ja söögiga liiter keefiri, lisaks ka kohupiima ja juustu

Arvan, et peaksin saama kaltsiumi piisavalt.
Miks ikkagi ostopeenia süveneb? Kas on võimalik, et Ca ei omastu?
Kilpnäärme analüüs oli 2 a. tagasi normis.

Virve

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Saate toiduga tõenäoliselt küllalt kaltsiumi. Kui Teil pole mingit kroonilist seedetrakti haigust, peaks ka omastamine piisav olema.
Olete praegu vanuse järgi otsustades postmenopausaalses kiire luumassikaotuse perioodis ja üksnes kaltsiumi tarbimine pole alati osteopeenia süvenemise peatamiseks küllaldane. Kasutage kaltsiumitablette, kus on lisandiks ka D-vitamiini. Pöörduge oma günekoloogi poole ja arutage võimaliku hormoonasendusravi küsimust. Asendusravile peab kindlasti eelnema günekoloogiline läbivaatus ja rindade uuring.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.