Kilpnäärme ületalitlus ja jodeeritud sool 23.09.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kas peaks sööma türeotoksikoosi puhul jodeeritud soola, või on see hoopis vastupidi, et jodeeritud soola peaks sööma alatalitluse puhul? Kõike head soovides A.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Jodeeritud sool leevendab joodivaegust meie igapäevatoidus ja on joodivaegusest tingitud kilpnäärme suurenemise profülaktika. Kui on välja kujunenud kilpnäärme talitlushäire (üle- või alatalitlus), ei oma soola joodisisaldus enam tähtsust. Kilpnäärme talitluse normaliseerimiseks või alatalitluse kompenseerimiseks on vajalik endokrinoloogi poolt määratud ravi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.