lapse isu 14.09.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

mu laps on 4 aastane kaalub ainult 13 kg ja on 95cm ise muidugi oleme mehega ka lühikest kasvu mina 160 ja mees 165. Laps on väga kehva söögi isuga ja ta on ka väga energiline, kui käisime arstide juures siis õeldi, lapse tervisega on kõik korras. Ma sooviksin teada kuidas on võimalik lapse isu suurendada, et ta rohkem sööma hakkaks ja kaalust juurde võtaks.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Konsulteerisin Teie küsimuse suhtes lasteendokrinoloogidega, mistõttu läks vastamisega veidi aega. Kui Teie laps on tüdruk, on tema pikkus ja kaal täpselt normi alumisel piiril, kui poiss, jäävad näitajad lapse vanust arvestades liiga madalaks. Kui Te seda veel teinud ei ole, võiks last vähemalt korra näidata lasteendokrinoloogile Tallinnas või Tartus.
Pikkuse ja kaalu järgi otsustades on Teie lapse kehaehitus proportsionaalne. Laps võtab kaalus juurde sedamööda, kuidas ta kasvab. Pole mõtet last sööma sundida. Ta sööb niipalju, kui organism vajab. See, et laps on energiline, on pigem tervise kui haiguse tunnuseks. Pidage kinni söögiaegadest, hoiduge pidevast näksimisest ja käeulatuses maiustustest või magusatest jookidest. Las laps viibib võimalikult palju värskes õhus.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.