Küsimus 08.09.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Soovin teada,et kui määratud pensioni tähtaeg hakkab lõppema kas võin pikendamiseks põõrduda erialaarsti juurde või tegeleb sellega ainult perearst ?

Avo

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Vaegurluse ekspertiisi võib Teie paberid saata nii perearst kui eriarst. Soovitavaks peetakse saatjana siiski perearsti, kuna Teil võib olla mitu tõbe, millega käite erinevate spetsialistide juures. Perearstil on ülevaade kõigist Teie haigustest, eriarst tegeleb ikkagi ainult oma valdkonnaga. Kui tõbesid on siiski üks ja ainus ja olete sellega eriarsti juures pideval jälgimisel (näiteks 1. tüübi suhkurtõbi), võib paberid VEK-i saata ka eriarst.
Tervitades,
Anu Ambos.