poomis tunne 30.08.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! olen 29 a. ma ei saa kanda kõrgekaelusega pluuse(polod), kaelakette ega kukla taha seotavaid päevitusi, sest siis on kohe tunne et midagi nagu pooks. Olen käinud endokrinoloogi juures kus tehti ka ultraheli, aga ei midagi. öeldi et on stress! olen paar korda minestamis äärel olnud kui sall on liiga kõri ümber.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Poomistunne või ebamugavus kõri piirkonnas viitab väga harva kilpnäärmehaigusele. Kui ultraheliuuring näitas normisuurust ja normaalse koega kilpnääret, pole muretsemiseks põhjust. Siduge sall lõdvemalt ja mõtelge selle üle, kas viimastel aegadel ei ole Teie elus olnud liialt maandamata stressi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.