poomistunne kaelal 09.08.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

minul avastati neli aastat tagasi kaelat ultraheliuuringuga pisike tsüst,seni see probleeme ei ole põhjustanud,nüüd on paar päeva poomistunne kaelal üsna tugevalt ,eile esines sellega seoses ka südamekloppimine ja ärevus,sümptomid möödusid umbes tunniga.olen olnud hädas ka paanikahäirete ja stressiga nüüd ei ole tükk aega antidepressante tarvitanud,on viimasel ajalka pidev väsimus.mida soovitaksite ette võtta ja millega võib olla tegu,ette tänades Külli

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Arvan, et viimaste päevade halvas enesetundes võib süüdistada pigem kordunud paanikahäiret kui väikest kilpnäärmetsüsti. Igaks juhuks võib siiski teha kilpnäärme ultraheliuuringu, et näha, kas tsüstike üldse veel alles on (sageli need kaovad spontaanselt). Sellised väikesed kilpnäärmekoe muutused kilpnäärme talitlust ei mõjuta ja mingeid üldnähte (väsimus jne.) ei põhjusta.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.