joodiravi ja silmad 06.08.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere! Lugesin siin eelnevat ja ehmatasin. olen mitu aastat ravinud kilpnäärme ületalitlust ja nüüd pean minema radiojoodi ravi saama Tallinna keskhaiglasse. lähen septembris. päris haiguse alguses kippus mul üks silm punni minema , aga ilmselt sain jaole ja siiani pole mul silmad küll punnis olnud (Jumal tänatud, eks!). Aga eespool kirjutate, et radiojoodi ravi käigus VÕIB tekkida lühiajaline ?? (kui lühiajaline) silmakahjustuse süvenemine. Kas ma pean karma, et mu silmad lähevad ravi käigus punni ja nii jääbki? Sest ega simad enam tagasi ei lähe, seda on ikka enamus endokrinolooge öelnud (küsisin iseegi ühelt Soome arstilt).
See kilpnäärme ületalitlus on ikka üks jube asi küll. Rikkus mu ainevahetuse ja nüüd siis silmad ka või? Mismoodi üks inimene peab nii elama? Mu kodulinnas olen näinud , ühel naisel on silmad lihtsalt jubedaD, LAUSA VOLKSUVAD, KEEGI EI TAHA TALLE otsagi vaadata 8Inimes3ed lihtsalt tunnevad end ebamugavalt), tunne on, et kohe kukuvad peast välja. Kas meil sellise õuduse vastu tõesti ravi pole?
Teile-jõusu ja tervist soovides, Merike.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Arvan, et Teie raviarst on Teile radiojoodravi määrates kõiki poolt ja vastu argumente kaalunud ja leidnud Teie jaoks parima võimaluse. Kui silmakahjustus peakski ravijärgselt süvenema, saab abinõud tarvitusele võtta. Käige peale radiojoodravi saamist määratud aegadel kontrollis, siis saab kõikidele probleemidele õigeaegselt lahenduse leida.
Naisele Teie kodulinnast soovitan pöörduda silmaarstile ja paluda suunamist Silmakliinikusse dr. Kleti juurde korrigeerivaks lõikuseks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.