Türoksiin 27.07.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere ! Küsimus selline - 2 a. tagasi avastati kilpnäärmes väikesed kasvajad. Endokrinoloog kirjutas välja Türoksiini. Kahjuks jäi tablettide võtmine pooleli 1,5 a. tagasi (tänaseni) ja tohtri juures ei ole ka rohkem käinud. Kas ma pean ikkagi arsti juurde minema ja vajaduse korral tablettide võtmist jätkama ? Ei saanud tookord arugi - kas tegemist on ala- või ületalitusega ? Aitäh !

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõenäoliselt ei olnud tegemist ei ala- ega ületalitlusega. Türoksiinravi näidustuseks olid sõlmed kilpnäärmes. Tavaliselt antakse türoksiini sellisel juhul 6 kuud ja hinnatakse siis ultraheliuuringu alusel ravi efektiivsust. Kui sõlmekesed pole muutunud või on koguni hoolimata türoksiinist suurenenud, edasi ei ravita. Kui aga ilmneb türoksiini soodne mõju, võib ravi pikendada.
Seega pole tablettravi katkijäämisega tõenäoliselt suurt kahju sündinud. Pöörduge siiski kontrolliks arsti poole. Sõlmelise struuma puhul ongi 1-2 aasta järel vaja kontrollil käia.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.